skip navigation

Schedules

Rankings

Rankings will be posted once all results have been received from the Bugarski Cup

Schedules - Event 1 April 5th - 7th

Only courts #28 - #33 are at the University of Guelph

Friday, April 5th 

AM Wave
14U Girls Division 1 (32 teams)
14U Girls Division 4 (32 teams)

PM Wave
14U GIrls Division 2 (32 teams)
14U Girls Division 3 (32 teams)

Saturday, April 6th

AM Wave
14U Girls Division 1 (32 teams)
14U Girls Division 4 (32 teams)
12U Boys (6 teams) (two day event)

PM Wave
14U GIrls Division 2 (32 teams)
14U Girls Division 3 (32 teams)

Sunday - April 7th

All divisions be prepared to start playoffs at 8am.

Schedules - Event 2 April 11th - 13th

Thursday, April 11th 

AM Wave
14U Boys Division 1 (40 teams)
17U Boys Division 1 (24 teams)
17U Girls Division 1 (32 teams)

PM Wave
15U Boys Division 1 (32 teams)
15U Boys Division 2 (13 teams)
17U Girls Division 2 (32 teams)
17U Girls Division 3 (20 teams)
 

Friday, April 12th

AM Wave
14U Boys Division 1 (40 teams)
17U Boys Division 1 (24 teams)
17U Girls Division 1 (32 teams)

PM Wave
15U Boys Division 1 (32 teams)
15U Boys Division 2 (13 teams)
17U Girls Division 2 (32 teams)
17U Girls Division 3 (20 teams)

Saturday - April 13th

All divisions be prepared to start playoffs at 8am.

Schedules - Event 3 April 14th - 16th

Sunday, April 14th 

AM Wave
11U Girls Division 1 (6 teams)
12U Girls Division 1 (32 teams)
12U Girls Division 2 (16 teams)
15U Girls Division 1 (32 teams)

PM Wave
15U Girls Division 2 (32 teams)
15U Girls Division 3 (32 teams)
15U Girls Division 4 (20 teams)
 

Monday, April 15th

AM Wave
All 11UG & 12UG teams be prepared to start playoffs at 8am.
15U Girls Division 1 (32 teams)

PM Wave
15U Girls Division 2 (32 teams)
15U Girls Division 3 (32 teams)
15U Girls Division 4 (20 teams)

Tuesday - April 16th

All 15UG teams be prepared to start playoffs at 8am.

Wave Schedule - Event 4 April 19th - 21st

Friday, April 19th 

AM Wave
13U Boys Division 1 (29 teams)
16U Girls Division 1 (32 teams)
16U Boys Division 1 (36 teams)

PM Wave
16U Girls Division 2 (32 teams)
16U Girls Division 3 (32 teams)
16U Girls Division 4 (24 teams)
 

Saturday, April 20th

AM Wave
13U Boys Division 1 (29 teams)
16U Girls Division 1 (32 teams)
16U Boys Division 1 (36 teams)

PM Wave
16U Girls Division 2 (32 teams)
16U Girls Division 3 (32 teams)
16U Girls Division 4 (24 teams)

Sunday - April 21st

All divisions be prepared to start playoffs at 8am.

Wave Schedule - Event 5 April 26th - 28th

Friday, April 26th 

AM Wave
13U Girls Division 1 (32 teams)
13U Girls Division 3 (16 teams)
18U Girls Division 1 (16 teams)
18U Girls Division 3 (20 teams)
18U Boys Divisioin 1 (8 teams)

PM Wave
13U Girls Division 2 (32 teams)
18U Girls Division 2 (32 teams)
18U Boys Division 2 (16 teams)
 

Saturday, April 27th

ALL DAY *Modified Schedule 8am-8pm
18U Girls Division 1 (16 teams)
18U Boys Division 1 (8 teams)

AM Wave
13U Girls Division 1 (32 teams)
13U Girls Division 3 (16 teams)
18U Girls Division 3 (20 teams)

PM Wave
13U Girls Division 2 (32 teams)
18U Girls Division 2 (32 teams)
18U Boys Division 2 (16 teams)
 

Sunday - April 28th

All divisions be prepared to start playoffs at 8am.