skip navigation
  • Mar
  • 30
18U Boys Bugarski Cup (2-Day)/ Grand Prix (2-Day)
  • All Day, March 30th, 2019

18U Boys Grand Prix (2-Day)

Host: Halton Huricannes

Participating Teams: (8)

1 Pakmen Gold
2 Storm Riptide
3 Georgetown Impact
4 Maverick Rangers
5 LVC Fire Heat
6 Reach Smash
7 Niagara Rapids Legend
8 Reach Havoc

 

Day 1 - Round Robin Results

Pool A Pakmen Gold Maverick Rangers LVC Fire Heat Reach Havoc Sets Won Matches Won Standing
Pakmen Gold X            
Maverick Rangers   X          
LVC Fire Heat     X        
Reach Havoc       X      

 

Pool B Storm Riptide Georgetown Impact Reach Smash Rapids Legend Sets Won Matches Won Standing
Storm Riptide X            
Georgetown Impact   X          
Reach Smash     X        
Rapids Legend       X      

 

Day 2 - Playoff Results 

Semi Finals - Consolation 
(1) A3 vs B4
(2) B3 vs A4

Bronze - Consolation (Live Stream Link Below)
(B) L1 vs L2

Gold - Consolation (Live Stream Link Below) 
(G) W1 vs W2

Semi Finals
(3) A1 vs B2
(4) B1 vs A2

Bronze (Live Stream Link Below)
(B) L3 vs L4

Gold (Live Stream Link Below)
(G) W3 vs W4

18UB Grand Prix Live Stream Links

Bronze - Consolation (11:00am approximate start - link coming soon)

Gold - Consolation - (11:00am approximate start - link coming soon)

Bronze -  (1:00pm  approximate start - link coming soon)

Gold - (1:00pm  approximate start - link coming soon)

Haber Recreation Centre

Host Contact

Alicia Lauwerier

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

18U Boys Bugarski Cup (2-Day) - Champ A

Host: Stratford VC

Participating Teams: (15)

1 MAC Titanium
2 Stratford Cobras
3 Pakmen
4 Niagara Rapids Legend 17U
5 Forest City Green
6 Preds Purple
7 Forest City Green 17U
8 Smash Infinity
9 Sky Volley
10 Toronto West
11 Oakville Thunder
12 Jr. Gryphons - Royals
13 Norfolk Chaos Force
14 Preds Purple 17U
15 EVP Eagles 17u

Tournament Info

Please Remember:

  • Sports Agriplex is last building in the complex
  • No plug-in appliances allowed
  • Teams do own scoring/lining
  • Viewing lounge and team lounge with tables available 
  • Farmers Market open until noon

Host Contact

Ted Hopkinson

Day 1 standings will be posted here after all round robin matches are complete

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

18U Boys Bugarski Cup (2-Day) - Champ B

Host: Durham Rebels

Participating Teams: (12)

1 Maverick Mustangs
2 Bluewater Ballistix
3 Storm Voltage
4 Leaside Thunder
5 Pegasus
6 Waves Blue
7 Ottawa Fusion
8 Durham Attack Black
9 Northern Chill
10 Leaside Thunder 17U
11 Barrie Elites HP
12 Thundercats Legacy

Tournament Info

1. Team buffet style lunch set-up is not permitted at this venue. Bagged lunches are permitted. 

2. No cooking appliances of any kind are permitted at this venue.

3. Free event parking is available in the Founders Lot #2 only (all other lots are paid parking).

4.Please use north entrance of Campus Recreation and Welcome Centre (gyms 3, 4 and 5). 

5. No outdoor Chairs

Division Contact

Sharon Forgie

Day 1 standings will be posted here after all round robin matches are complete

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Tag(s): Competitions  Upcoming Indoor Events