skip navigation
  • Mar
  • 23
13U Girls Bugarski Cup
  • All Day, March 23rd, 2019

Premier - 13U Girls Bugarski Cup

Host: Markham Revolution

Participating Teams: (9)

1 South County Bandits Teal
2 Scarborough Synergy Titanium
3 Markham Revolution Rush
4 Halton Hurricanes Black
5 Titans Crius
6 Pakmen Gold
7 Leaside Red
8 Maverick Rattlers
9 Smash Super Sonics
  1. Extra data here
  2. Extra data here

Richmond Hill HS

Host Contact

Lennard Krapp

13UG Premier - Results

1 Scarborough Synergy Titanium
2 Leaside Red
3 Markham Revolution Rush
4 Smash Super Sonics
5 Halton Hurricanes Black
5 Titans Crius
7 Pakmen Gold
7 South County Bandits Teal
9 Maverick Rattlers

Championship A - 13U Girls Bugarski Cup

Host: Chatham Ballhawks

Participating Teams: (9)

1 London Sharks Great Whites
2 MVC Blackcomb
3 Woodstock Warriors
4 London Sharks Great Whites 12U
5 South County Bandits Black
6 Chatham Ballhawks Blue
7 Halton Hurricanes Blue
8 Sky Volley
9 Scorpions Unite

Tournament Info

Please Remember

  • Teams will be responsible for lines and scorers.
  • No electrical appliances including crock pots
  • No playing outside the gym area. 
  • No Food and Drinks in the Gym or Outside the Cafeteria area
  • Parents are to ensure not blocking emergency area parking spaces.

Chatham-Kent Secondary School

Host Contact

Clancy O'Hara

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Championship B - 13U Girls Bugarski Cup

Host: Niagara Rapids

Participating Teams: (9)

1 Niagara Rapids Legend
2 Defensa Purple
3 Preds Strive
4 Halton Hurricanes Black 12U
5 Pakmen Black
6 Phoenix Heat
7 Stratford Stingers
8 E381 Vizura
9 Smash Strikers

Tournament Info

Please Remember:

  • Teams are permitted to enter the School at 8:15 AM.
  • STRICT NO BALL Policy outside the Gym Area.
  • Lines and Score will be provided.
  • There will be Hot concessions available (Coffee, baked goods, soup, chill and more)
  • Plenty of Seating available.
  • Cold Potlucks allowed only. No plugins allowed. Specifically, No Crockpots, or heating appliances
  • Absolutely no food, or drink in the gym.
  • Please respect the caretaker's wishes.

Eden High School

Host Contact

David Greene

13UG Championship B - Results

1 Defensa Purple
2 Pakmen Black
3 Preds Strive
4 E381 Vizura
5 Stratford Stingers
5 Niagara Rapids Legend
7 Smash Strikers
7 Halton Hurricanes Black 12U
9 Phoenix Heat

Championship C - 13U Girls Bugarski Cup

Host: Synergy

Participating Teams: (9)

1 Titans Rogue
2 Northern Chill Blue
3 Durham Rebels Dynamite
4 Durham Attack Blitz
5 Leaside Red 12U
6 Scarborough Synergy High Octane
7 Titans Wave
8 Venom Vipers
9 Leaside White

Tournament Info

Please Remember

  • Doors open at 8:15 am
  • No crockpots/ slow cookers etc
  • No food or drink in the gym
  • Bring your own chairs as seating is limited.
  • No ball playing outside the gym
  • Entry is at the back of the school

SATEC @ W. A. Porter Collegiate Institute

Host Contact

Mark Sutton

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Championship D - 13U Girls Bugarski Cup

Host: Storm

Participating Teams: (9)

1 Storm Typhoon
2 Durham Attack Blaze
3 Thundercats Elite
4 Markham Wildcats Panthers
5 Storm Fire
6 Barrie Elites Black
7 Durham Rebels Crush
8 Vision Volleyball Red
9 Titans Vega

Tournament Info

Please Remember

  • No outdoor shoes allowed in the gym

Uxbridge Secondary School

Host Contact

Mike Jones

13UG Championship D - Results

1 Markham Wildcats Panthers
2 Thundercats Elite
3 Storm Typhoon
4 Durham Attack Blaze
5 Durham Rebels Crush
5 Storm Fire
7 Titans Vega
7 Barrie Elites Black
9 Vision Volleyball Red

Trillium A - 13U Girls Bugarski Cup

Host: Waterloo Tigers

Participating Teams: (12)

1 Twin Bridges Thunderstorm
2 Forest City Blue
3 Scorpions Sugar 'n Spike
4 Forest City Green
5 St. Thomas Express Golden Spikes
6 Waterloo Tigers Black
7 Chatham Ballhawks White
8 London Sharks Hammerheads
9 Brant Youth
10 Guelph Jr. Gryphons Galaxy
11 South County Bandits Black 12U
12 South County Bandits Teal 12U

Tournament Info

Please Remember:

  • No crockpots / slow cookers / electrical appliances.
  • No ball playing outside the gym area and no wandering in areas that have been blocked off.

Re: Hotels:

  • Please contact Sarah Currie (Group Sales Manager) at scurrie@cpkw-hotel.com to receive exclusive rates at the Crown Plaza Hotel & Resorts at 105 King Street East in Kitchener Ontario.

Jacob Hespeler

Host Contact

John Nelson

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Trillium B - 13U Girls Bugarski Cup

Host: Georgian Cubs

Participating Teams: (9)

1 EVP Eagles Black
2 Vision Volleyball Blue
3 Georgian Cubs Crush
4 West Nipissing Wild
5 Northern Chill Black
6 Barrie Elites Blue
7 Orillia Suns Heat
8 Collingwood Black Diamonds
9 Georgian Cubs Polar

Tournament Info

Please Remember:

  • No electric appliances allowed
  • Cafeteria only available till 4:30

St. Josephs CHS

Host Contact

Reg Jang

13UG Trillium B - Results

1 Georgian Cubs Crush
2 EVP Eagles Black
3 Vision Volleyball Blue
4 West Nipissing Wild
5 Orillia Suns Heat
5 Collingwood Black Diamonds
7 Barrie Elites Blue
7 Northern Chill Black
9 Georgian Cubs Polar

Trillium C - 13U Girls Bugarski Cup

Host: Georgina Riptide

Participating Teams: (9)

1 Storm Vortex
2 Ancaster Lions
3 Halton Hurricanes Blue 12U
4 Reach Spark
5 Niagara Rapids Summit
6 Georgetown Impact
7 Preds Smash
8 Georgina Riptide Rage
9 EVP Eagles Red
  1. Extra data here
  2. Extra data here

Sutton District High School

Host Contact

Jennifer Shank

13UG Trillium C - Results

1 Storm Vortex
2 Reach Spark
3 Georgetown Impact
4 Halton Hurricanes Blue 12U
5 Georgina Riptide Rage
5 Ancaster Lions
7 Preds Smash
7 Niagara Rapids Summit
9 EVP Eagles Red

Trillium D - 13U Girls Bugarski Cup

Host: Markham Revolution

Participating Teams: (9)

1 Titans Hyperion
2 Durham Attack Spirit
3 Durham Rebels Blockade
4 Defensa White
5 Halton Hurricanes White
6 Markham Revolution Ice
7 Leaside White 12U
8 Evolution 
9 Milton Edge
  1. Extra data here
  2. Extra data here

Stouffville District Secondary School

Host Contact

Lennard Krapp

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Trillium E - 13U Girls Bugarski Cup

Host: Pegasus

Participating Teams: (9)

1 Markham Unity East
2 Titans Energy
3 Maverick Sidewinders
4 Phoenix Fire
5 Pegasus
6 Peterborough Thunder
7 PVC Hawks
8 Scarborough Synergy Dynasty
9 PVC Hawks North

Tournament Info

Please Remember

  • Doors open at 8:15 am
  • Use the entrance & parking on the south side of the school only.
  • Host will provide line judges
  • No crockpots/ slow cookers etc
  • No food in the gyms
  • Canteen available - Pizza for sale
  • No outdoor shoes in the gyms, this goes for coaches and parent scorers / lines-persons Only.
  • Viewing areas are all in upper galleries, feel free to bring your own gym friendly chair for these areas.
  • No ball playing outside the gyms.
  • RESPECT OUT OF BOUNDS AREAS of the School.
  • Only Coaches and Players are permitted on courts.
  • Do not hang out in the gym entrances, they are not viewing zones.

Loyalist Collegiate & Vocational Institute

Host Contact

Rose Giugovaz

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Tag(s): Competitions  Upcoming Indoor Events