skip navigation
  • Jan
  • 19
12U Girls Challenge Cup
  • All Day, January 19th, 2019

Trillium A - 12U Girls Challenge Cup

Host: Stratford VC

Participating Teams: (9)

1 London Sharks Great Whites
2 Preds Falcons
3 South County Bandits Teal
4 Forest City Green
5 Forest City Blue
6 South County Bandits Black
7 London Sharks Hammerheads
8 Stratford Stingers
9 Stratford Stingers 11U

Tournament Info

Please Remember

  • Cafeteria space available for teams; no food booth..please bring your own food/drinks.
  • Tim Hortons, Subway and Pinks Pizza all 2 min. from school.
  • No plugin appliances

St. Michael CSS

Host Contact

Ted Hopkinson

12UG Trillium A - Results

1 Forest City Green
2 South County Bandits Teal
3 London Sharks Great Whites
4 Preds Falcons
5 Forest City Blue
5 London Sharks Hammerheads
7 South County Bandits Black
7 Stratford Stingers
9 Stratford Stingers 11U

Trillium B - 12U Girls Challenge Cup

Host: Niagara Sport and Social

Participating Teams: (12)

1 Niagara Rapids Legend
2 Scorpions Sting
3 Defensa
4 Pakmen
5 EVP Eagles Black
6 Georgetown Impact
7 EVP Eagles Red
8 Smash Inferno
9 Evolution
10 E381 Avala
11 Preds Embrace
12 Niagara Fury

Tournament Info

Please Remember

  • No Crock Pots allowed

Rex Stimers Arena

Host Contact

Kerby Bentley

12UG Trillium B - Results

1 Pakmen
2 EVP Eagles Black
3 Niagara Rapids Legend
4 Evolution
5 Defensa
5 E381 Avala
7 Scorpions Sting
7 Smash Inferno
9 EVP Eagles Red
9 Niagara Fury
11 Preds Embrace

Trillium C - 12U Girls Challenge Cup

Host: Outtahand

Participating Teams: (8)

1 Leaside Red
2 Georgian Cubs Pandas
3 Markham Unity East
4 Durham Rebels Blockade
5 North Bay Lakers
6 Pakmen 11U
7 West Nipissing Wild
8 Titans Spartans

Tournament Info

  • Doors open at 8:15 am
  • No crockpots/ slow cookers etc
  • No food or drink in the gym
  • No access to the cafeteria.
  • The cafeteria will not be provided - There is an area for teams to set up
  • No outdoor shoes in the gym, this goes for coaches and parents too
  • Bring your own gym friendly chair as seating is limited
  • No ball playing outside the gym
  • RESPECT OUT OF BOUNDS AREAS

Host Contact

Mike Wakayama

12UG Trillium C - Results

1 Leaside Red
2 Titans Spartans
3 Durham Rebels Blockade
4 Markham Unity East
5 Georgian Cubs Pandas
6 Pakmen 11U
7 North Bay Lakers
7 West Nipissing Wild

Trillium D - 12U Girls Challenge Cup

Host: Synergy

Participating Teams: (9)

1 Durham Rebels Crush
2 Durham Attack Energy
3 Maverick Spurs
4 Scarborough Synergy Dynasty
5 Northumberland Breakers
6 Galaxy Velocity
7 Thundercats
8 Phoenix Sparks
9 Titans Hyperion
  1. Extra data here
  2. Extra data here

Sir Oliver Mowat

Host Contact

Mark Sutton

12UG Trillium D - Results

1 Durham Rebels Crush
2 Titans Hyperion
3 Durham Attack Energy
4 Phoenix Sparks
5 Scarborough Synergy Dynasty
5 Thundercats
7 Maverick Spurs
7 Northumberland Breakers
9 Galaxy Velocity

Trillium E - 12U Girls Challenge Cup

Host: Storm

Participating Teams: (12)

1 Georgian Cubs Nanuq
2 Storm Vortex
3 Northern Chill
4 Leaside White
5 Titans Vega
6 Markham Unity West
7 Storm Tornado
8 Barrie Elites
9 Markham Revolution Ice
10 Titans Extreme
11 Orillia Suns Galaxy
12 Phoenix Embers
  1. Extra data here
  2. Extra data here

Host Contact

Doug Bond

12UG Trillium E - Results

1 Storm Vortex
2 Georgian Cubs Nanuq
3 Leaside White
4 Barrie Elites
5 Titans Vega
5 Markham Revolution Ice
7 Northern Chill
7 Storm Tornado
9 Markham Unity West
9 Titans Extreme
11 Orillia Suns Galaxy
11 Phoenix Embers

Tag(s): Competitions  Upcoming Indoor Events