skip navigation
  • Dec
  • 8
15U Girls Challenge Cup
  • All Day, December 8th, 2018

Premier - 15U Girls Challenge Cup

Host: Halton Hurricanes

Participating Teams: (9)

1 Preds Synergy
2 Halton Hurricanes Black
3 MVC Vesuvius
4 Scarborough Synergy Dynamite
5 Evolution
6 Preds United
7 Leaside
8 Venom Vipers
9 Storm Hurricanes
  1. Extra data here
  2. Extra data here

Haber Recreation Centre

Host Contact

Alicia Lauwerier

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Select A - 15U Girls Challenge Cup

Host: Smash

Participating Teams: (9)

1 Pakmen
2 Niagara Rapids Legend
3 Halton Hurricanes Black 14U
4 Smash Ignite
5 Halton Hurricanes Blue
6 Defensa Purple
7 SKY Volley
8 Smash Legacy
9 MVC Matterhorn

Tournament Info

Please Remember:

  • Use the parking lot at the back of the school (south side) and go through the doors closest to the football field to enter the facility.  Overflow parking will be at the front of the school. 
  • No electrical appliances.
  • No ball playing outside of gymnasiums.
  • No pets.
  • Cars parked illegally will be tagged and/or towed.

Hillfield Strathallan College

Host Contact

Chris Kenny

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Select B - 15U Girls Challenge Cup

Host: Outtahand

Participating Teams: (9)

1 Phoenix Legacy
2 Titans Cronus
3 Georgetown Impact Black
4 Reach Apex
5 Maverick Ambush
6 Barrie Elites Black
7 Markham Unity North
8 Titans Black
9 Storm Tsunami

Tournament Info

Please Remember:

  1. Doors open at 8:15 am
  2. No crockpots/ slow cookers etc
  3. No food or drink in the gym
  4. No outdoor shoes in the gym, this goes for coaches and parents too
  5. Bring your own gym friendly chair as seating is limited
  6. No ball playing outside the gym
  7. RESPECT OUT OF BOUNDS AREAS

St. Elizabeth Catholic High School

Host Contact

Mike Wakayama

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Championship A - 15U Girls Challenge Cup

Host: South County

Participating Teams: (9)

1 South County Bandits Teal
2 Forest City Green
3 EVP Eagles Black
4 Smash Awaken
5 Ancaster Lions
6 St. Thomas Express Blue
7 MVC Columbia
8 Scorpions Aculeus
9 South County Bandits Black

Tournament Info

  1. Spectators need to bring their own chairs
  2. Host will supply scorekeepers for all matches. Teams will supply their own line person

Tecumseh Vista Academy

Host Contact

Bernie Diesbourg

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Championship B - 15U Girls Challenge Cup

Host: Niagara Sport & Social

Participating Teams: (9)

1 Titans Menace
2 E381 Mike
3 Titans Helios
4 Niagara Rapids Summit
5 Durham Attack Fury
6 Evolution Ice
7 Toronto West
8 Peel Selects White
9 Milton Edge
  1. Extra data here
  2. Extra data here

Division Contact

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Championship C - 15U Girls Challenge Cup

Host: Scarborough Synergy

Participating Teams: (9)

1 Durham Attack Chargers
2 Vision Volleyball
3 Barrie Elites Blue
4 Northern Chill Blue
5 Venom Cobras
6 Durham Attack Explosion
7 Pumas
8 Titans Olympus
9 Scarborough Synergy Nitro
  1. Extra data here
  2. Extra data here

SATEC @ W. A. Porter Collegiate Institute

Division Contact

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Trillium White A - 15U Girls Challenge Cup

Host: London Sharks

Participating Teams: (9)

  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name

Tournament Info

Please Remember:

  • Team POTLUCKs are NOT permitted
  • Athletes may bring their own personal lunches
  • There will be a food vendor at all tournaments – check out their menu in the flyer below

Supreme Courts

Host Contact

Sergio

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Trillium White B - 15U Girls Challenge Cup

Host: Georgetown Impact

Participating Teams: (9)

  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  1. Extra data here
  2. Extra data here

Christ the King Catholic Secondary School

Host Contact

Brendon Harman

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Trillium White C - 15U Girls Challenge Cup

Host: Georgian Cubs

Participating Teams: (9)

  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name

Tournament Info

Please Remember:

  • No electric appliances allowed
  • Cafeteria only available till 4:30

St. Joan of ARC

Division Contact

Reg Jang

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Trillium White D - 15U Girls Challenge Cup

Host: Cornwall Vikings

Participating Teams: (9)

  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name

Tournament Info

Please Remember:

  • Minor officials will be provided
  • Signs will be posted outside the school and along Sydney Street to direct attendees to the parking lot

cornwall collegiate and vocational school

Division Contact

Allison Haley

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Trillium Green - 15U Girls Challenge Cup

Host: Stratford VC

Participating Teams: (#)

  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name

Tournament Info

Please Remember:

  • Sports Agriplex is last building in the complex
  • No plug-in appliances allowed
  • Teams do own scoring/lining
  • Viewing lounge and team lounge with tables available 
  • Farmers Market open until noon

Host Contact

Ted Hopkinson

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Trillium Green - 15U Girls Challenge Cup

Host: TBD

Participating Teams: (#)

  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  1. Extra data here
  2. Extra data here

Richmond Hill HS

Division Contact

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Trillium Green - 15U Girls Challenge Cup

Host: Waterloo Tigers

Participating Teams: (#)

  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  1. Extra data here
  2. Extra data here

Host Contact

John Nelson

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Trillium Green - 15U Girls Challenge Cup

Host: Ottawa Fusion

Participating Teams: (#)

  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  1. Extra data here
  2. Extra data here

ESC Pierre Savard

Division Contact

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Trillium Green - 15U Girls Challenge Cup

Host: TBD

Participating Teams: (9)

  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  1. Extra data here
  2. Extra data here

Uxbridge Secondary School

Division Contact

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Trillium Green - 15U Girls Challenge Cup

Host: TBD

Participating Teams: (9)

  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name
  • Team Name

1. Extra data here
2. Extra data here

TBD

Location: TBD

Division Contact

"Division Title" Results

  1. Team Name
  2. Team Name
  3. Team Name
  4. Team Name
  5. Team Name
  6. Team Name
  7. Team Name
  8. Team Name
  9. Team Name

Tag(s): Competitions  Upcoming Indoor Events